PIRASTRO

Webová stránka značky: PIRASTRO
 

Německá firma Pirastro vznikla před více než 200 lety a její obchodní název je synonymem kvalitních a všestranně použitelných strun pro smyčcové hudební nástroje, historické nástroje, v neposlední řadě i nástroje drnkací.

 

Firma Pirastro charakterizuje své produkty jako flexibilní materiál, který je schopen u jakéhokoli nástroje zvýraznit jeho nejvíce žádoucí zvukové charakteristiky. Sortiment je koncipován tak, aby uspokojil všechny typy hudebníků, od studentů hudebních škol a pokročilých amatérů, kteří hledají kvalitní struny za výhodnou cenu, přes mírně pokročilé, kteří experimentují se svým nástrojem a dlouhodobě hledají ten nejvhodnější strunový potah, až po profesionální hudebníky, kteří pracují se zvukovými nuancemi svého nástroje a vyžadují prvotřídní kvalitu strun.

Hudebníci si mohou vybrat z nejúplnější produktové řady kvalitních strun na světě, která nabízí (jako u jediného renomovaného výrobce) střevové struny jedinečných kvalit (Passione, Oliv, Eudoxa nebo Chorda), nejmodernější struny se syntetickým jádrem (Evah Pirazzi, Obligato, Violino, Tonica, Wondertone Solo) a struny celokovové (Flexocor Permanent, Chromcor, Piranito atd).

Současná výroba strun probíhá na počítačem řízených strojích, nezanedbatelný je ale i podíl ruční práce. Vedle tradiční suroviny – ovčích či telecích střev – se při výrobě strun využívají nejmodernější syntetické materiály, chromová ocel a celá řada drahých kovů (zlato, wolfram, stříbro, titan).

Firma současně ve spolupráci s techniky a profesionálními hudebníky neustále vyvíjí další typy strun (novinkami posledních let jsou struny Wondertone Solo, Passione, Evah Pirazzi pro kontrabas).

Firma Pirastro vyniká svojí výrobní koncepcí, která nezahrnuje pouze struny pro moderní smyčcové nástroje (housle, violy, violoncella, kontrabasy), ale neopomíjí ani stále více se rozšiřující nástroje dobové (barokní housle, violy, violoncella, violy da gamba) a nástroje drnkací (kytary, harfy apod.).

188
3471188347

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem