KORG TM-60C metronom/ladička + snímač/klip černý

 

TM série - bestseller mezi metronomy s ladičkou + v ceně klip/snímač k ladičce.

Dostupnost Objednáno
Běžná cena 1 099 Kč
Ušetříte 109 Kč (–9 %)
990 Kč
Kód produktu 1400198
Značka KORG
Kategorie Metronomy digitální
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

TM-60 COMBO TUNER METRONOME

Nový a větší displej současně zobrazuje funkce ladičky a metronomu. TM-60 je nezbytný pomocník při cvičení.

Série TM, bestseller mezi metronomy s ladičkou, dostává opět nový impulz. Tím je nejnovější model TM-60, který se může pochlubit větším displejem, na kterém se současně zobrazují funkce ladičky a metronomu. Dramaticky se také zvýšila životnost baterie. S novým TM-60 tak můžete cvičit naprosto plynule bez přepínání ladičky a metronomu, přitom se nemusíte ohlížet ani na výdrž baterie.

TM-60 je pohodlnější a lepší ladička než dřív.

Ladění a rytmická cvičení jsou nezbytnou součástí hry na dechové nástroje, stejně tak jako nedílně patří ke všeobecné orchestrální praxi. Abyste se nemuseli při cvičení zdržovat přepínáním mezi ladičkou a metronomem, nabízí TM-60 zhruba 1,3 krát větší displej než předchozí model (tedy TM-50), na kterém lze současně zobrazovat funkce ladičky a metronomu.

S novou ladičkou už budete cvičit vždy plynule, protože se nebudete se muset přepínat mezi tunerem a metronomem, které můžete pohodlně používat naráz.

Zvětšený displej je podsvícený. Intenzitu podsvícení lze přitom nastavit ve dvou stupních (soft a auto), takže můžete bez problému ladit i na hůře osvětlených místech.
Vnitřní obvody byly přepracovány tak, aby se zvýšila životnost baterie na cca. 130 hodin, což je dvakrát tolik jako u předchozího modelu TM-50 (se zapnutou ladičkou, vypnutým podsvícením). Nemusíte se tak obávat vybití ladičky dokonce ani během dlouhých cvičení nebo vystupování.

Sekce ladičky

 • Ladění
 • 12-tónové rovnoměrně temperované
 • Detekční rozsah C1 (32.70 Hz)-C8 (4186.01 Hz) se sinusovým vstupem
 • Generátor referenčních tónů C3 (130.81 Hz)–C6 (1046.50 Hz) rozsah tři oktávy
 • Režimy ladění meter mode, sound out mode, sound back mode
 • Rozsah kalibrace A4=410–480 Hz (1 Hz units)
 • Detekční přesnost lepší než +/-1 cent
 • Přesnost zvuku lepší než +/-1 cent

Sekce Metronomu

 • Rozsah tempa čtvrťová nota =30–252 BPM
 • Metody nastavení tempa pendulum step, full step, tap tempo
 • Typy rytmů 15 typů
 • Přesnost tempa +/-0.3%
 

Hlavní specifikace

 • Konektory : INPUT jack (6,3 mm monofonní jack, nesymetrický), headphone jack (3.5 mm stereo mini jack - výstup na sluchátka)
 • Reproduktor : dynamický reproduktor (φ23mm)
 • Napájení: dvě AAA baterie (3V)
 • Životnost baterií : Ladička: přibližně 130/55/36 hodin (podsvícení: off/soft/auto, nepřetržitý vstup A4, při použití zinko-karbonových baterií)
 • Metronom: přibližně 130/55/36 hodin (podsvícení: off/soft/auto, tempo 120, 4 beaty, maximální hlasitost, při použití zinko-karbonových baterií)
 • Rozměry 111 mm x 74 mm x 18 mm
 • Hmotnost 100 g (včetně baterií)
 • Dodávané příslušenství : dvě AAA baterie pro testovací provoz + CM-200 kontaktní mikrofon
 
Po vypnutí nástroje zůstane u ladičky zachováno nastavení kalibrace a referenčního tónu, tempo, časové předznamenání a navolená intenzita podsvícení (tato nastavení se vymažou jenom když měníte baterie).
IVýchozí hodnoty: Calibration=440 Hz, reference tone=A4, tempo=120, time signature=4 beats, tempo setting=pendulum step, backlight setting=off

 

Sekce ladičky rychle a přesně detekuje naladění dechových a smyčcových nástrojů

Jehlový měřič s vynikajícím rozsahem

Jedinečná technologie KORG dokáže okamžitě a bez prodlevy detekovat aktuální naladění nástroje. Jemné výkyvy ladění, ke kterým dochází u dechových nástrojů při delších tónech, lze detekovat ještě předtím, než nastanou, díky čemuž se postupně naučíte hrát pevné a přesné tóny.

Široký detekční rozsah C1 - C8 umožňuje ladit velké množství různých nástrojů

TM-60 umí naladit nejrůznější orchestrální i jiné nástroje. Ladění přitom umí detekovat v rozsahu C1 (32,70 Hz) až C8 (4186,01 Hz). Snadno na něm můžete naladit dokonce taky akustické nástroje, jako je kytara nebo ukulele.
V nabídce je také varianta TM-60C, která je dodávána s kontaktním mikrofonem CM-200. Díky němu lze snímat vibrace přímo z nástroje a naladit tak ještě přesněji.

Označení důležitých intervalů značkou

Pro snadnější ladění dechových orchestrů a kapel nabízí TM-60 přehledné označení velké a malé tercie. To se hodí nejenom pro orchestry, ale taky pro ladění vokálů nebo cvičení a cappella. Režim Sound Out generuje referenční tón
Mimo vizuálního zobrazování aktuálního ladění má TM-60 taky „zvukový” režim, ve kterém umí vydávat referenční tón (přes vestavěný reproduktor nebo do připojených sluchátek) podle kterého můžete naladit. Referenční tón lze zvolit v rozsahu tří oktáv C3 (130.81 Hz) až C6 (1046.50 Hz), takže se může přizpůsobit nejenom dechovým nástrojům, ale taky spoustě dalších typů instrumentů.

Režim Sound Back generuje referenční tón podle tónů, jež hrajete

V režimu Sound Back umožňuje TM-60 vygenerovat referenční tón podle právě hraných tónů a současně zobrazuje naladění na displeji. Aktuální naladění tak můžete kontrolovat nejen vizuálně ale taky sluchem, naladíte tak přesněji a navíc si trénujete hudební sluch. Zlepšení poslechu přitom ocení zejména začátečníci.
* Tato funkce je k dispozici pokud je připojen vstup INPUT nebo výstup na sluchátka (nebo oba).

Metronom s různými rytmy pro kvalitnější cvičení

Tempo metronomu lze snadno nastavit třemi různými způsoby

Tempo metronomu můžete jednoduše nastavit jedním ze tří následujících postupů: „pendulum step“ umožňuje zvyšovat nebo snižovat tempo stejně jako u standardního mechanického (kyvadlového) metronomu, „full step“ dovoluje zadat přímo požadované tempo (v rozsahu 30–252), a konečně „tap tempo“ nabízí možnost nastavit tempo opakovaným stiskem tlačítka v požadovaném rytmu.

Patnáct různých rytmů vhodných pro nejrůznější hudební žánry

K dispozici je 15 různých rytmů* včetně duoly, trioly a dalších, přičemž tempo lze libovolně nastavit v rozsahu 30–252 BPM. V nabídce najdete taky sofistikované rytmy využívané například v rocku nebo jazzu.
* Pokud používáte současně metronom a ladičku, není možné zvolit některé typy rytmů.

Praktické funkce - zálohování paměti a automatické vypnutí

Funkce zálohování paměti zajistí, že i po vypnutí nástroje zůstane zachováno nastavení kalibrace a referenčního tónu, tempo, časové předznamenání a navolená intenzita podsvícení (tato nastavení se vymažou jenom když měníte baterie). Pokud déle než 20 minut TM-60 nepoužíváte, tak se automaticky vypne.

Lepší ergonomie díky novému stojánku a krytu baterie

Design modelu TM-60 byl vylepšen v každém ohledu. Příkladem jsou takové detaily jako skládací stojánek, díky němuž lze ladičku stabilně napolohovat, nebo nově přepracovaný kryt baterie který je s ladičkou pevně spojen, takže nehrozí při výměně baterií jeho ztráta.

Podobné produkty

KORG TM-60C digitální metronom ladička + snímač v ceně


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: