• 1 z 2
 

Clarke Original "C" irská flétna - černá, kovová hubička s dřevěnou vložkou

 

Oblíbený nástroj význačných hráčů na flétnu už od roku 1843, tato flétna je něco jako „Stradivárky“ mezi Irskými flétnami.

Dostupnost Objednáno
389 Kč
Kód produktu 2400300
Kategorie Irské flétny
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

Oblíbený nástroj význažných hráčů na flétnu už od roku 1843, tato flétna je něco jako „Stradivárky“ mezi Irskými flétnami.

Nástroj je vyroben z cínového plechu s dřevěnou vložkou v hubičce. Delikátní operace jsou při výrobě stále prováděny ručně. Kónický otvor Roberta Clarka zůstal zachován a dává flétně unikátní zvuk tzv. „chiff“.

Žádná jiná Irská flétna nemá tak výrazný „chiff“ jako flétna Clarke.

Irská flétna je jednoduchý a tradiční nástroj, ideální pro populární a folkovou hudbu, ale je vhodná i pro další hudební styly.
Robustní a s jednoduchou údržbou, tento nástroj Vám bude sloužit po dlouhá léta.

  • Ladění: C
  • Materiál: Kov
  • Hubička: Kov s dřevěnou vložkou
  • Barva: Černá s diamantovým vzorem
  • Flétnu dodáváme v boxu s přiloženým prstokladem

 

Doplňující informace k historii nástroje:

V Irsku se hraje na různé druhy fléten - od zobcových až po příčné, které se navzájem velmi liší. Jedna z nejoblíbenějších se nazývá "tin whistle"" nebo také "irish whistle" nebo jenom "whistle". Vyvinula se z nástroje zvaného "flageolet" (flažolet), velmi oblíbeného v minulém století.

Její kořeny jsou samozřejmě mnohem starší. Od zobcové flétny se liší poměrně značně: má jenom šest otvorů nahoře a nemá spodní otvor na palec. Jedná se o nástroj lidový, technikou hry nenáročný a poměrně jednoduše zvládnutelný.

Z toho plyne její značná popularita na celých Britských ostrovech a dnes i v Americe. Naučit se hrát na whistle opravdu není těžké - je to rozhodně jednodušší než na zobcovou flétnu.

Protože whistle nemá zvláštní otvory ani hmaty na půltóny (s jednou výjimkou) a půltóny je možno hrát pouze polovičním otevřením dírky, což ve větší rychlosti vyžaduje větší zkušenost, vyrábí se tyto nástroje v celé řadě tónin. Nejběžněji používané tóniny v irské lidové hudbě jsou D a C.

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: